L’habitatge, repte del poble segons els nostres lectors

Opinió
El creixement també preocupa els lectors del Cancell.

Trenta-quatre lectors del Cancell han expressat la seva opinió sobre els principals reptes que té plantejats el nostre poble. Han votat, aproximadament, dos de cada deu lectors que ha tingut la publicació durant el període de l’enquesta. El resultat ha estat aclaparador: el 50 % dels vots assenyalen que el repte més important és el de l’habitatge. De fet, aquest no és un problema que afecti exclusivament el poble sinó que a nivell de país s’ha convertit en un problema primordial. Tot i això, la gran pressió urbanística a què està sotmès el nostre poble fa que la dificultat de trobar habitatge es noti encara amb més duresa. L’altre gran repte comunitari que han assenyalat els lectors de Cancell i que ha arreplegat un 20 % dels sufragis ha estat el creixement demogràfic i urbanístic. Si bé el problema de l’habitatge ja fa temps que forma part del discurs dels nostres polítics i comença a materialitzar-se en projectes d’habitatge social, el repte del creixement només ha estat plantejat de manera manifesta per UM9.